پیشنهاد رئیس جمهور غنی به مخالفینی که ادعای دین داری می کنند برای یک مناظره با علمای افغانستان

رئیس‌جمهور گفت: افغانستان مهد تمدن اسلام بوده است و کسی ما را درس دین ندهد، کسانی‌که ادعای دین‌داری می‌کنند، بیایند همراه علمای ما در هرکجای که لازم باشد، مناظره کنند تا واقعیت و حقیقت ثابت شود.

محمداشرف غنی رئیس‌جمهوری اسلامی افغانستان که شام امروز به مسجد جامع وزیر محمداکبر خان کابل رفت ضمن ادای نماز شام با سایر نمازگزاران برای تأمین صلح و ثبات در کشور و همچنان به روح همه شهدای رویدادهای تروریستی اتحاف دعا کرد.

رئیس‌جمهور بعد از نماز طی سخنانی گفت: افغانستان مهد تمدن اسلام بوده است و کسی ما را درس دین ندهد، کسانی‌که ادعای دین‌داری می‌کنند، بیایند همراه علمای ما در هرکجای که لازم باشد، مناظره کنند تا واقعیت و حقیقت ثابت شود.

وی اضافه کرد که فرزندان صدیق ما از از تمامیت ارضی و ارزش های اسلامی خود دفاع می‌کنند و هیچ کسی نمی‌تواند این ملت را به عقیب براند.

رئیس‌جمهور با تأکید گفت که کشتار مردم ما، خلاف همه ارزش‌های اسلامی، انسانی و افغانی است و با تمام توان انتقام خون مردم خود را می‌گیریم.

وی افزود: باداران گروه‌های تروریستی به انزوا رفته اند و کسی که با ملت ما مشکل دارد، باید بداند که هرگز سر تسلیم خم نمی‌کنیم.

رئیس‌جمهور کشور گفت که امروز همۀ کشورهای دنیا به شمول کشورهای جهان اسلام به حقانیت افغانستان پی برده‌اند و در حمایت از ما قرار دارند و افغانستان از مشکلات رهایی خواهد یافت.

محمداشرف غنی تصریح‌کرد که فرهنگ مکافات و مجازات را در همه نهادهای حکومتی نهادینه می‌سازیم و هیچ‌نوع سیاست خُرد و کوچک در صفوف نیروهای امنیتی و دفاعی ما جا ندارد، بلکه نیاز است تا همه اقشار در حمایت از این نیروها، صدا بلند کنند.

رئیس‌جمهور غنی خاطرنشان ساخت که برای تأمین امنیت کابل و سایر نقاط کشور تدابیر جدی و همه‌جانبه اتخاذ می‌گردد و از همه علمای کرام خواست تا همانند گذشته برای تقویت همدلی و ایجاد اتفاق و وحدت میان مردم تلاش ورزند.

به اشتراک گذاشتن این مطلب
Print this pageTweet about this on TwitterShare on Google+Share on Facebook

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme
x

شاید بپسندید

قرارداد خرید برق از ترکمنستان تمدید شد

شرکت ملی برق افغانستان (برشنا) اعلام کرده که این کشور خریداری برق را از کشور ...