عملیات پولیس آلمان به خاطر “پُست شوخی آمیز” مهاجر افغان

پولیس آلمان به خاطر یک عکس و نوشته شوخی آمیز پناهجوی افغان در اینستاگرام که به تهدید بمبگذاری اشاره کرده بود، در بازار کریسمس شهر راونزبورگ وارد عمل شد. علیه این پناهجو شکایت حقوقی می شود.

پولیس شهر راونزبورگ گفت که این پناهجوی افغان در حساب کاربری اینستاگرامش یک عکس را پُست کرده بود که بازار کریسمس این شهر را با سه بمب سمبولیک و فیوزهای در حال سوختن نشان می داد.

این پناهجوی افغان احتمالا از بازار کریسمس شهر عکس گرفته و با استفاده از امکانات اپلیکشن اینستاگرام، شکلک های دینامیت را روی این عکس کارگذاری کرده است.

پولیس پس از نشر این عکس در بازار کریسمس حضور گسترده یافت.

پولیس این شهر گفت که “به خاطر وضعیت مخاطره آمیز عمومی به سرعت در بازار کریسمس حضور یافت”. مقامات گفته اند که این پناهجوی ۱۹ ساله به خاطر این اقدامش موقتاً بازداشت شده است.

وی در جریان بازجویی اعتراف کرده که این عکس را در اینستاگرامش نشر کرده، اما هدفش از نشر این عکس صرفاً شوخی و تفنن بوده است.

پولیس گفته که در جریان بازرسی دو مکان اقامت این پناهجو در شهر راونزبورگ هیچ شی یا نشانه مخاطره آمیزی که به مظونیت وی منجر شود، به دست نیامده است.

حالا علیه این پناهجوی افغان به خاطر آنچه اخلال صلح عامه با تهدید به یک جرم خوانده شده، یک شکایت قانونی ارایه می شود.

Rsh/Hm (epd)

اداره های امنیتی آلمان به خاطر تهدید بالا برای بازارها و جشن های کریسمس در این کشور، این مکان ها را به شدت تحت نظارت دارد.

 

به اشتراک گذاشتن این مطلب
Print this pageTweet about this on TwitterShare on Google+Share on Facebook

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme
x

شاید بپسندید

قرارداد خرید برق از ترکمنستان تمدید شد

شرکت ملی برق افغانستان (برشنا) اعلام کرده که این کشور خریداری برق را از کشور ...