300 اثر دستی از دانشجویان بلخ

دانشجویان دانشکده هنرهای زیبا در دانشگاه بلخ۳۰۰ اثر دستی خود را طی نمایشگاه یک روزه به نمایش گذاشتند. هم چنان این دانشجویان از نبود زمینه کار بعد از فراغت شان ابراز نگرانی کردند.

به گزارش خبرگزاری صدای افغان (آوا) برگزار کنندگان این نمایشگاه هدف از برگزاری آن را به نمایش گذاشتن آثار دانشجویان این رشته و نیز برای ترغیب و تشویق آنها عنوان کردند.

حیات الله یک تن از استادان دانشکده هنرهای زیبا می گوید: این نمایشگاه شامل ۳۰۰ اثر از بخش های نقاشی، خطاطی، مینیاتوری، گرافیک و عکاسی تشکیل شده است.

با این حال دانشجویان که در این رشته تحصیل می کنند برگزاری این نمایشگاه را برای معرفی آثارشان موثر می دانند اما از نبود شغل مناسب بعد از فراغت شان نگران هستند.

رمزیه عسکر زاده که محصل برحال این رشته است می گوید: “برای فارغین این رشته کاری خوب بعد از فراغت پیدا نمی شود و نیز هنر تا هنوز در افغانستان جایگاه اصلی خود را پیدا نکرده است”.

وی در ادامه از حکومت خواست که باید در قسمت شغل فارغین این دانشکده، توجه جدی نماید.

هم چنان سوسن یکی دیگر از هنرمندان جوان بلخ می گوید که اکثر هنرمندان از پول شخصی شان آثار خود را تهیه می کنند. وی در ادامه از ریاست اطلاعات و فرهنگ و نیز نهاد های حمایت کننده خواست تا برای تشویق هنرمندان تازه کار، کاری نماید.

قابل ذکر است که این سومین سال است که دانشجویان این رشته، آثار شان را در داخل دانشگاه بلخ به نمایش می گذارند.

به اشتراک گذاشتن این مطلب
Print this page
Print
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme
x

شاید بپسندید

هر روز زن ها در کوچه و پس کوچه های کابل ودیکر شهرهای افغانستان توسط پدر، برادر، شوهر، پسر ودیگرمنبر نشینانی که از خدای ساخت خودشان محافظت میکنند،به شکل فجیعی به قتل می رسند.

یک زن در منطقه چهل‌ستون کابل توسط شوهر و دو پسرش به شکل فجیعی با ...