اشرف غنی و عبدالله عبدلله قرارداد کشتار مردم بیگناه را بار دیگر امضا کردند

به‌روزرسانی- سخنگوی ریاست جمهوری افغانستان روز یکشنبه ۲۸ اردیبهشت ماه از امضاء توافقنامه تقسیم قدرت بین اشرف غنی با عبدالله عبدالله رقیب انتخاباتی و رئیس اجرایی دولت افغانستان به منظور پایان دادن به بن بست سیاسی خبرداد.

به گزارش رویترز، صدیق صدیقی، سخنگوی اشرف غنی، در صفحه توئیتر خود اعلام کرد که توافق سیاسی میان اشرف غنی و عبدالله عبدالله به امضا رسیده است و افزود که عبدالله عبدالله، شورای مذاکرات صلح با طالبان را رهبری خواهد کرد و اعضای تیم او در کابینه حضور خواهند داشت.

صدیقی اعلام کرد که به زودی جزئیات بیشتری در این باره منتشر خواهد شد. در حال حاضر مشخص نیست که تیم آقای عبدالله مسئولیت کدام وزارتخانه ها را در اختیار خواهد داشت.

پیشتر رویترز روز یکشنبه ۲۸ اردیبهشت ماه به نقل از سه منبع مطلع در هر دو طرف نوشت که مذاکرات بر سر تعدادی از پست‌ها همچنان ادامه دارد اما تا عصر امروز یکشنبه احتمالا یک توافق به امضا خواهد رسید.

بنابر این گزارش یکی از منابع مطلع اعلام کرد که هر دو طرف به توافق رسیده‌اند تا براساس آن، هر کدام سهم ۵۰ درصدی در این دولت داشته باشند.

پس از گذشت پنج ماه از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در افغانستان روز سه‌شنبه ۲۹ بهمن ۹۸ کمیسیون مستقل انتخابات خبر داد که اشرف غنی برنده این انتخابات است.

اما در روز دوشنبه ۱۹ اسفند در افغانستان دو مراسم تحلیف ریاست جمهوری در دو محل جداگانه برگزار شد. در یکی از این مراسم اشرف غنی و در دیگری عبدالله عبدالله – که هر دو خود را پیروز انتخابات می‌دانند – سوگند ریاست‌جمهوری یاد کردند.

پس از آن وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد که آمریکا مخالف تشکیل هر گونه «دولت موازی» در افغانستان است.

ناصر سروری

به اشتراک گذاشتن این مطلب
Print this page
Print
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme
x

شاید بپسندید

گیسو بر باد بده تا بکنی برباد اش!

دردا از مرد و مردانی که عزت و شرف شان، تار موی زن باشد و ...