هفته ۹ بوندس‌لیگا؛ تساوی دورتموند و غوغای بایر لورکوزن

بایر لورکوزن در هفته ۹ بوندس‌لیگا با ارائه‌ی بازی فوق‌العاده‌ای توانست مونشن‌گلادباخ را ۵ بر یک در هم کوبد. دورتموند در خانه فرانکفورت به تساوی دست یافت. لایپزیگ، شالکه و هانوفر از تیم‌های موفق این هفته بودند.مونشن‌

بوروسیا مونشن‌گلادباخ یک − بایر لورکوزن ۵

در خور توجه آنکه نیمه نخست دیدار دو تیم با نتیجه یک بر صفر به سود مونشن‌گلادباخ به پایان رسید بود. لورکوزنی‌ها در نیمه دوم عملکردی تهاجمی ارائه کردند و پنج بار (در دقایق ۴۸، ۵۹، ۶۱، ۶۹ و ۸۱) توپ را درون دروازه‌ی میزبان خود جای دادند.

آینتراخت فرانکفورت ۲ − بوروسیا دورتموند ۲

زردپوش‌های دورتموند که در هفته اخیر در چارچوب رقابت‌های لیگ قهرمانان باشگاه‌های اروپا به تساوی رسیده بودند، در هفته ۹ بوندس‌لیگا نیز ناگزیر شدند به تساوی بسنده کنند. بوروسیا دورتموند در پیکار مقابل آینتراخت فرانکفورت بر میزبان خود هم از لحاظ مالکیت توپ و هم از لحاظ شمار حملات برتری داشت، اما نتوانست علیرغم برخورداری از فرصت‌های بیشتر به یپروزی دست یابد. مصاف دو تیم در نهایت ۲ بر ۲ خاتمه یافت.

آگسبورگ یک − هانوفر ۲

هانوفر از تیم‌های موفق هفته ۹ بود. سبزپوش‌های هانوفر با پیروزی ۲ بر یک مقابل میزبان خود، آگسبورگ سه امتیاز مهم به دست آوردند. آگسبورگ تا دقیقه ۷۷ بازی یک بر صفر از مهمان خود جلو بود، اما نیکلاس فولکروگ (شماره ۲۴)، مهاجم هانوفر که به عنوان جوکر وارد زمین شده بود، توانست ۲ بار دروازه آگسبورگ را باز کند و پیروزی را برای تیمش به ارمغان آورد.

آر. بی. لایپزیگ یک − اشتوتگارت صفر

آر. بی. لایپزیگ نیز در طی این هفته برای دومین بار طعم موفقیت را چشید. لایپزیگ که در رقابت‌های لیگ قهرمانان باشگا‌ه‌های اروپا پورتو را شکست داده بود، در هفته نهم توانست با پیروزی یک بر صفر بر اشتوتگارت (پیراهن تیره) جای خود در رده‌های بالای جدول را تثبیت کند.

شالکه ۲ − ماینس صفر

رقابت‌های هفته ۹ بوندس‌لیگا شامگاه جمعه (۲۰ اکتبر) با انجام دیدار شالکه و ماینس آغاز شد. آبی‌پوشان شالکه در حضور ۶۰ هزار تماشاگر توانستند مهمان خود، ماینس را ۲ بر صفر مغلوب کنند و به جمع تیم‌های بالای جدول بپیوندند. گل‌های شالکه در این دیدار را گروتسکا و بورگزتالر در دقایق ۱۳ و ۷۴ به ثمر رساندند.

شالکه ۲ − ماینس صفر

بیبیانا اشتاین‌هاوس که از فصل جاری به عنوان نخستین داور زن در لیگ برتر فوتبال مردان آلمان سوت می‌زند، قضاوت دیدار شالکه مقابل ماینس را برعهده داشت و این بار هم عمکرد موفقی از خود نشان داد.

دیدارهای باقیمانده

پیکارهای هفته نهم بوندس‌لیگا عصر یکشنبه (۲۲ اکتبر) با برگزاری سه دیدار به پایان می‌رسد: کلن در خانه خود به مصاف وردر برمن خواهد رفت، فرایبورگ میزبان هرتا برلین خواهد بود و ولفسبورگ نیز رویاروی هوفن‌هایم قرار خواهد گرفت.

 

منبع دویچه وله

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme
x

شاید بپسندید

فرمول ها ودستاورد های اسلام

از آنجایی که هیچ کس نمی داند خدا کی یا چی است و هیچ علمی ...