ماحمد اسماعیل خان ؛ برای عبدالله ضرور نیست که دوباره شانس ناکام خود را در انتخابات بیازماید

  

ماحمد اسماعیل خان، ز رهبران حزب جمعیت اسلامی افغانستان و از فرماندهان جهادی در غرب کشور بر این باور است، انتخابات آینده مدیریت نشود، قابل قبول هیچ یک از جناح‌ها نخواهد بود.

به گزارش خبرگزاری آوا، اسماعیل خان هشدار داد، اگر یک نظام خوب در انتخابات آینده روی کار نشود، افغانستان بسوی بحران بدتر از بحران‌های فعلی خواهد رفت و از مدیریت دولت و مردم خارج خواهد شد.
او اظهار داشت: با وجود کمیسیون فعلی برگزاری انتخابات، انتخابات پیش رو نسبت به دور گذشته “وحشتناکتر” خواهد بود.

ین رهبر جهادی که صبح امروز در یک نشست خبری مشترک با عطا محمد نور والی بلخ صحبت می‌کرد،  در پاسخ به این سوال که آیا عبدالله عبدالله، رئیس اجرایی کشور دوباره حمایت حزب جمعیت اسلامی را در انتخابات پیش رو با خود دارد، گفت: “دکتر عبدالله شانس خود را سوختانده است. برای عبدالله ضرور نیست که دوباره شانس ناکام خود را بیازماید”.
اسماعیل خان خاطر نشان کرد: که اگر برای وضعیت موجود یک راه حل پیدا نشود و وضع هم به همین منوال ادامه پیدا کند، بدون شک ولایت‌های کلیدی کشور سقوط خواهد کرد.

وی گفت که، از والی بلخ خواستم به هرات بیاید تا برای رفع چالش‌ها موجود، هماهنگی‌های لازم را انجام دهیم و این جای امیدواری است که هنوز هم در افغانستان چهره‌های جهادی وجود دارند.

این رهبر جهادی در غرب کشور به فعالیت گروه های تروریستی داعش و طالبان نیز اشاره کرده و گفت که پدیده‌ داعش و گروه طالب برای مردم افغانستان خیلی خطرناک است و اگر مردم و افراد دلسوز برای رفع این خطرات راهی را جستجو نکنند، در آینده با یک هرج و مرج روبرو می‌شویم.

او در ادامه این سخنش یادآور شد که در صورت ضعیف شدن حکومت، کشورهای بیرون به صورت مستقیم مداخله کرده و حکومت را به سمت تجزیه و جنگ داخلی خواهد برد.

اسماعیل خان در پایان صحبت‌هایش تاکید کرد که اگر وضعیت کشور به همین منوال پیش برود، در سال‌های دیگر، ولایت‌های کلیدی سقوط کرده و حکومت ضعیف خواهد شد.

 

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme
x

شاید بپسندید

فرمول ها ودستاورد های اسلام

از آنجایی که هیچ کس نمی داند خدا کی یا چی است و هیچ علمی ...