دغدغۀ یک بانوی هفتاد سالۀ؛ اندام زیبا و سلامتی جسمی و روانی

 

پروین صوفی، بانوی هفتاد سالۀ که مسؤول یک باشگاه ورزشی است می گوید که ورزش سبب شده تا جوان تر به نظر برسد و تندرست بماند.

پروین صوفی که هفتاد سال عمر دارد، در کنار کار در خانه و دفترش، مسؤولیت یک باشگاۀ ورزشی ویژۀ بانوان در شهر کابل را نیز دارد.

وی می‏ گوید که بانوان به هدف داشتن اندام مناسب و دور ساختن بیماری های جسمی و روانی به باشگاه می‎آیند.

پروین صافی می گوید خودش نیز ورزش می کند و به همین علت نیز است که ظاهر جوان دارد و تندرست است.

وی می‎افزاید: «ورزش است که این گونه استوار استم.»

 

این بانو و شوهرش از خانواده ها می خواهند که به دختران شان اجازه بدهند به ورزش رو بیاورند تا در کنار سلامتی جسمی و روانی، بتوانند فرزندان سالم نیز پرورش بدهند.

این روزها، داشتن اندام مناسب و زیبا دغدغۀ بسیاری از دختران و بانوان در افغانستان است. با آن که مکان های مناسب ورزش ویژه بانوان در افغانستان و در کابل انگشت شمار استند، اما این امر از علاقه و میل دختران به ورزش نکاسته است.

 

پروین می گوید که نُه سال پیش این باشگاه را ایجاد کرد. به گفتۀ او، از آن زمان تا کنون میزان رو آوردن بانوان به ورزش افزایش یافته است.

وی اظهار داشت: «ابتدا خانم هایی بیشتر به باشگاه می آمدند که گونه یی از بیماری های روحی و جسمی داشتند، اما در سال های پسین شمار دختران جوان افزایش یافته است و هدف این دختران در کنار سلامتی و کاهش وزن، داشتن یک اندام زیبا و مناسب است.»

عبدالحمدی صوفی، شوهر پروین صوفی نیز تصریح کرد: «خانواده ها باید اجازه بدهند که دختران شان ورزش کنند؛ چون ورزش سبب می شود که دختران کودک سالم به دنیا بیاورند و فکر و زنده گی سالم داشته باشند.»

رفتن به باشگاه ها و ورزش کردن در بیرون از خانه هنوز هم برای زنان در کشور یک تابو است، اما در پنج سال گذشته باشگاه هایی برای زنان گشوده شده اند و این تابو کم کم دارد شکسته می شود.

 

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme
x

شاید بپسندید

فرمول ها ودستاورد های اسلام

از آنجایی که هیچ کس نمی داند خدا کی یا چی است و هیچ علمی ...