برگزاری مسابقه کتاب خوانی تحت عنوان”پرنیان” در شهر مزار شریف

مسابقه کتاب خوانی تحت عنوان “پرنیان ” به هدف ترویج فرهنگ کتاب خوانی میان جوانان و دانشجویان، ارتقای تفکر دینی و ترویج فرهنگ حجاب در جامعه اسلامی از طرف مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در شهر مزار شریف برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری صدای افغان (آوا)_سید روح الله موسوی، مسئول برگزاری این مسابقه کتاب خوانی با بیان اینکه در این مسابقه ۳۰۰ تن اشتراک  اند، گفت: ۷۰ درصد اشتراک کننده گان خانم ها و ۳۰ درصد آقایان بودند.

موسوی با ابراز اینکه هفته بعدی (جمعه ۱۹ عقرب) برنده های این مسابقه با برگزاری دومین نمایشگاه سوگواره عکس های محرمی در مسجد امیرالمومنین ساعت ۷ صبح در شهر مزار شریف اعلام خواهد شد، افزود: در این مسابقه به نفر اول و دوم کمپیوتر لپ تاب ، نفر سوم یک موبایل گلکسی و نیز برای دیگر نفرات برتر جوایز نفیسی در نظر گرفته شده است.

با این حال اشتراک کنند گان ضمن استقبال از این مسابقه، برگزاری چنین مسابقات کتاب خوانی را برای تشویق جوانان به کتاب خواندن موثر عنوان کردند.

عزیزه علی زاده، یکی از اشتراک کنندگان این مسابقه، محتوای کتاب پرنیان را خیلی ارزشمند عنوان نمود و گفت: “پرنیان کتابی بود که هم از لحاظ مطالب عالی بود و هم از لحاظ حجم، کم اما مطالب مفید در خود داشت که با خواندن یک صفحه، ما را تشویق می کرد تا تمام مطالب کتاب را با دقت بخوانیم”.

هم چنان فاطمه حسینی یکی دیگر از این اشتراک کنندگان می گوید: هرچند که بیشتری اشتراک کننده گان در این گونه مسابقات به خاطر به دست آوردن جایزه مطالعه می کنند ولی در حقیقت اگر برنده جایزه هم نشدند اما باز هم برنده هستند زیرا به معلومان شان افزوده شده است و تلاش شان ضایع نمی شود.

این اشتراک کننده گان در آخر ضمن تشکری از مرکز تبیان، خواهان برگزاری این گونه برنامه ها در آینده نیز شدند.
قابل ذکر است که این دومین مسابقه بزرگ کتاب خوانی در سال جاری می باشد که از طرف این مرکز برگزار گردیده است که اولین مسابقه این مرکز در سال جاری تحت نام “رمضان با قرآن” بود که در آن ۶۰۰ تن اشتراک کرده بودند.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme
x

شاید بپسندید

فرمول ها ودستاورد های اسلام

از آنجایی که هیچ کس نمی داند خدا کی یا چی است و هیچ علمی ...