آخوندهای افغان علیه برنامه‌ تلویزیونی “ستاره افغان” تظاهرات کردند

صدها تن از روحانیان شهر هرات روز یکشنبه ۲۲ اکتبر، در یک اقدام کم سابقه علیه برنامه­ های تلویزیونی بخصوص برنامه “ستاره افغان” دست به تظاهرات زدند.

این افراد برنامه­ های رسانه­ ها را غیر اسلامی خوانده و مدعی هستند که چنین برنامه­ هایی جامعه را به سوی کارهای ناپسند می برند.

این تظاهرات از سوی جامعه روحانیت حوزه غرب افغانستان راه اندازی شده بود. این افراد تهدید کردند که اگر این برنامه­ ها متوقف نگردد در آینده دست به تظاهرات گسترده خواهند زد.

از سوی دیگر شماری از ساکنان هرات از این عملکرد علما انتقاد شدید کرده و گفتند، چرا روحانیان در مقابل حملات انتحاری در مساجد و کشتار صدها افراد بیگناه واکنش نشان نمیدهند؟

آنها افزودند در چنین شرایط، روزانه ده­ها انسان بیگناه در نقاط مختلف افغانستان کشته و زخمی می­شوند، مساجد و نمازگذاران تحت حملات انتحاری قرار می­گیرند؛ روحانیون باید در این زمینه واکنش نشان دهند و تظاهرات کنند.

از سوی دیگر، فعالان دین تاکید می­کنند، این افراد باید در مقابل شرایط بحرانی کشور دادخواهی مدنی کنند و واکنش شدید خود را علیه حملات انتحاری و کشتار افراد بیگناه نشان دهند.

این فعالان دین افزودند، چنین عملکرد روحانیون سبب می­گردد تا فاصله میان جامعه روحانیت و مردم بیشتر گردد.

تظاهرات هرات در شرایطی صورت گرفته که درگذشته چندین کنسرت موسیقی که قرار بود از سوی آوازخوانان سرشناس افغانستان در شهر هرات برگزار گردد از سوی علما این شهر لغو گردید.

 

منبع  Rfi

bigtheme
x

شاید بپسندید

فرمول ها ودستاورد های اسلام

از آنجایی که هیچ کس نمی داند خدا کی یا چی است و هیچ علمی ...